niedziela, 16 czerwca 2013

Warsztatowo

Ech, znowu zamilkłam na długo :/ Mam nadzieję, że wybaczycie... cóż, życie...
W okolicach listopada, wspominałam, że będę prowadzić warsztaty w przedszkolu. Prowadziłam, a jakże!!! tyle, że zero informacji na blogu jak to wypadło...
Poprawiam się i nadrabiam -  na relację z  warsztatów "Misie na Światowy Dzień Misia" zapraszam :)
Otóż było sympatycznie. Wnioski po warsztatach: dla grupy trzylatków warsztaty szyciowe  są za ciężkie. Dzieciaczki w tym wieku szybko się nudzą, łatwo się zniechęcają. Tym bardziej, że w TEJ grupie maluszków były także dzieci 2,5letnie. Choć nie powiem, nawet wśród maluchów, było kilka wybitnych jednostek, które z zapałem wypychały misie :) Jednak przy pomocy pań przedszkolanek misie w najmłodszej grupie zostały ujarzmione ;)


U starszaków poszło prawie z górki  ;-)Na zakończenie dostałam piękne podziękowania od małych istotek :-)


Wspominając o tym, że będę prowadzić warsztaty w przedszkolu, wspominałam także, że będą to już moje drugie warsztaty. Pierwsze, o których poprowadzenie zostałam poproszona miały miejsce podczas pierwszej, białostockiej imprezy promującej design rowerowy - imprezie pt "BIK`I z naszej bajki". Tu, warunkiem uczestniczenia w warsztatach była umiejętność szycia na maszynie. Największym i MEGA pozytywnym zaskoczenie była 11-letnia dziewczynka potrafiąca szyć na maszynie!

 Źródło: Gazeta.pl Białystok

Te warsztaty to był mały hadkor ;) Fryderyk miał wówczas jakieś 4-5miesięcy, mleko matki nadal najważniejsze i "najświętsze". W związku z czym o "sprzedaniu" go Babci razem z Oliwą nie było mowy. Kursowała więc Ciotka, Fredricha oczywiście a moja  starsza siostra z małym brzdącem w wózku lub na rękach, a gdy przychodziła pora karmienia leciałam z Małym do auta ;) Wówczas siostra i mój mąż osobisty przejmowali kontrolę nad warsztatami....


 fot. Kasia Gotlib

 fot. Kasia Gotlib

Cała impreza była w dość specyficznym, klimatycznym miejscu (co już może niektórzy po zdjęciach zauważyli), a mianowicie w starych magazynach wojskowych :-) Na poniższym zdjęciu, na jednym z rowerów widać lniane kosze, które specjalnie na tę imprezę wykombinowałam i uszyłam ;)

fot. Kasia Gotlib

No i jeszcze przynudzę na chwilę kolejnymi warsztatami, które prowadziłam we wtorek (11 czerwca) na Festynie Rodzinnym Decybelków (Decybelek - Stowarzyszenie Rodziców, Terapeutów i Przyjaciół Dzieci i Młodzieży z Wadą Słuchu). Po doświadczeniu z przedszkolakami postawiłam tym razem na coś łatwiejszego - nie wiedziałam, czy udział w warsztatach będą chciały wziąć mniejsze czy starsze dzieci. Tym razem robiliśmy serduszka - zawieszki.Dzieciaki mnie zaskoczyły, nie ma co!! Na pewno wpływ na to miało to, że były to warsztaty, dla tych dzieci, które chciały wsiąść udział. Nie dajcie zwieść się zdjęciom, kilku chętnych chłopców również było i bardzo dobrze im poszło :) poradzili sobie nawet z ręcznym zszyciem dziurki :)
Wniosek z tych warsztatów: Dzieciom do ręcznego zszywania trzeba nawlekać podwójną nitkę i zakańczać dwie nitki jednym supełkiem. Pojedyncza nitka często i gęsto ucieka z dziurki małym rączkom ;)

No to się nagadałam, po tak długim okresie milczenia :-)
Pozdrawiam wszystkich serdecznie mając nadzieję, że ktoś tu jeszcze zagląda...

5 komentarzy:

 1. Asiu, Wim co to znaczy szyć z dziećmi:))) Podziwiam Cię, że odważyłaś się robić to z maluchami w przedszkolu. Ja w szkole szyłam z 11-latkami i też się napociłam:) Jednak mimo jakiś problemów wychodzę z założenia, że lepiej robić coś i uczyć się na ewentualnych błędach, niż nie robić nic:)) Czym skorupka... Trzymaj tak dalej. Pozdrawiam cieplutko. Ania

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo podobają mi się Twoje prace, dlatego chciałabym Cię zaprosić na www.qrkoko.pl, gdzie z okazji przeprowadzki na nową stronę organizuję konkurs z nagrodami rzeczowymi. Zachęcam do udziału :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Witam! Razem z kilkoma znajomymi chciałyśmy spotkać się na babskich plotkach z kreatywnymi kobietami z Białegostoku.
  Jeżeli jest pani zainteresowana wszystkie szczegóły są na http://bialystokreatywny.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. Hej, chcieliśmy Cię zaprosić na trzecie już spotkanie kreatywnych kobiet z Podlasia. Poznajemy się tam nawzajem i wymieniamy doświadczeniami. Dobre towarzystwo i dobra kawa gwarantowana :) Jeżeli masz czas i ochotę wpadnij :)

  Więcej szczegółów na blogu: http://bialystokreatywny.blogspot.com/
  oraz na Facebooku: https://www.facebook.com/events/625812344136388/

  Pojawiają się tam aktualne informacje o spotkaniu oraz relacje z nich. Będzie nam bardzo miło jeżeli się pojawisz :) Zapraszamy !

  OdpowiedzUsuń
 5. We havе een looking for an artice unique of this nature foor a long time and jusst happened to come upon yoouг web page by
  uѕing a suggestion by my ƿublіsher. Magnificent piece oof work!


  Also visit my site :: e liquid usa

  OdpowiedzUsuń